دومین اسکار اصغر فرهادی
ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٩ اسفند ۱۳٩٥ : توسط :

اصغر فرهادی کارگردان خوش فکر و خوش قلم و خوش بیان سرزمینمان موفق شد برای دومین بار جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را به خود اختصاص دهد.

اما امسال با همه غرور و افتخار این جایزه غم غمگینی بر هواداران فیلم و سینما سایه افکند و آن هم عدم حضور این فیلمساز هنرمند در مراسم اسکار بود که برای زندگی حرفه ای هر سینماگری یک فرصت و یک آرزو محسوب می شود ..

اصغر فرهادی در پی تصمیم غیر انسانی و غیر عقلانی و غیر دیپلماتیک رئیس جمهور آمریکا  مبنی بر جلوگیری از ورود مردم هفت کشور مسلمان به آمریکا از حضور در مراسم اسکار انصراف داد و ترجیح داد از مردم سرزمینش حمایت کند و با بغض به مراسم اسکار از قاب تلویزیون بنگرد. ولی اقدام هوشمندانه و تحسین برانگیزش در معرفی دو ایرانی صاحب نام و افتخار آفرین به عنوان نمایندگان او برای حضور دراسکار 2017 درخور تحسین است.

اسکاری که بردستان انوشه انصاری و فیروز نادری نشست به عدد تک تک مردم ایران ارزشمند و سزاوار تحسین است لیکن ای کاش اهالی سینما و مسئولین این سرزمین هم قدر این شاهکار هنری و این کارگردان خوش اندیشه را بدانند و حال که به حرمت مردم سرزمینش و به نوعی در اعتراض به اقدام رئیس جمهور آمریکا در این مراسم شانس حضور را از خود گرفت اینجا در خاک آبا و اجدادی اش حداقلی از تقدیر و نکوداشت برایش برپا شود تا بداند که حضورش و کارهایش و هنرش ارزشمند است. آنقدر که در کشورهای مختلف فیلمش به صورت عمومی برای کلیه مردم اکران شد اقلا مردم ایران هم فروشنده را ببینند و اصغر فرهادی نیمی از آن میزان که برای دنیا شناخته شده است برای مردم وطنش هم شناخته شود.

خدا قوت به کارگردان متفکر، هنرمند و از همه مهمتر سرشار از حس انسانیت و وطن دوستی ...خدا قوت آقای فرهادی نازنین  و کلیه عوامل فیلم زیبای فروشنده